Hanifi Yıldırım

1965 Iğdır’da doğdu. 1987 yılında Hava Harp Okulundan, 2002 yılında Kara Harp Akademisinden ve 2004 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu. Avrupa Güvenlik ve Savunma Politikası ile Jandarma’nın Mülki Görevleri konularında tez çalışmalarında bulundu. Jandarma Genel Komutanlığı'nda Takım, Bölük, İlçe Jandarma Eğitim Alay Komutanlıkları ile J.Gn.K.lığı Daire Bşk vekilliği ve Jandarma Meslek Yüksek Okulu Öğretim Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Alay Komutanlığı görevindeyken 2010 yılında BALYOZ davasından tutuklandı, 45 ay Hasdal ve Hadımköy Askeri Cezaevlerinde tutuklu kaldı ve İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince (üyelerinin tamamı FETÖ tutuklu) 18 yıla mahkûm edildi. Anayasa Mahkemesinin bozma kararıyla İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yeniden yargılamada şahsına yöneltilen tüm suçlamalardan beraat etti.

SOSYAL FAALİYETLERİM:

Özelde Türk Silahlı Kuvvetleri genelde ise Türk Milletine kurulan Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, FB Şike davası, Odatv…vb davalarında mağdur olanların seslerini kamuoyuna duyurmak, TSK.ne kurulan bu oyunu halka anlatmak, halkı aydınlatmak maksadıyla; Kumpas Mağdurları Yar-dımlaşma ve Dayanışma Derneği (KUMPASDER)’ni kurucu başkanlığını yürüttü. Halen; İstanbul Türkiye-Azerbaycan Dostluk ve Dayanışma Derneği, Ankara Azerbaycan Kültür Derneği Yönetim Kurulu, Bursa Iğdırlılar Sosyal Dayanışma Derneği, Türkiye Eemekli Subaylar Derneği, Harp Okulları 87’ler derneğinin aktif üyeliğini yürütmektedir.  Ayrıca; bir dönem Merkezi İstanbul’da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı ile Iğdır İşadamları Derneğinin çalışmalarına katkıda bulundu.  Ayrıca İstanbul merkezli yayın yapan ve özellikle doğu Anadolu halkı tarafından ilgi ile izlenen kanal ON4 (tvon4) ile Azerbaycan devletinin resmi yayın organı Aztv (spactv) kanallarında; IŞİD terör örgütü, ulusal güvenlik, Fırat Kalkanı harekatı gibi birçok programa yorumcu olarak katıldı.

SİYASİ ÇALIŞMALARIM :

18 Haziran 2014 tarihinde cezaevinden tahliye olduktan sonra Bursa/Mudanya ilçesinde MHP’ne üyelik kaydımı yaptırdı. 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde; İstanbul; Zeytinburnu, Bağcılar ve Güngören ilçeleri, Bursa ve Iğdır’da seçim çalışmalarına katıldı. Haziran ve Kasım 2015 Genel Seçimlerinde MHP’den Iğdır Milletvekili Aday Adaylı oldu. MHP Gn.Bşk. Devlet Bahçeli’nin siyasi tutum ve davranışları nedeniyle 4 genel başkan aday adaylarının yanında muhalif kanalda siyasi çalışmalarda bulundu. Bu kapsamda Prof. Dr. Sayın Ümit Özdağ’la birlikte başta İstanbul, Bursa, Konya, Iğdır, Rize, Erzurum olmak üzere birçok il ve ilçede delege bazında olağanüstü kurultay çalışmalarda bulundu.

Mayıs ve Haziran 2016 tarihlerinde icra edilen MHP 6. Olağanüstü Kongre toplantılarının icrasında, 18 Şubat 2017 tarihinde Ankara Nazım Hikmet Kültür salonunda icra edilen “ Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” kampanyasında, Anayasa referandumu kapsamında Prof. Dr. Sn Ümit Özdağ’la birlikte birçok ilde “HAYIR” çalışmalarında bulundu.

Çeşitli dergi ve internet kanallarında yayınlanmış makaleleri bulunan Hanifi Yıldırım evli ve iki çocuk babasıdır.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Sabahattin İsmail   - 14-05-2024

Kıbrıs Yeni Bir Müzakereye Zorlanıyor

Milli çıkarları savunurken 2 konu hata kaldırmaz:

Error: No articles to display