Mete Han Kutlusan

1994 yılında Eskişehir’de doğdu. 2008 yılında Maltepe Askeri Lisesi’ne girdi. 2012 yılında askeri liseden dereceyle mezun olarak Kara Harp Okulu’na geçti. Askeri Lise ve Harp Okulu’nda Fetullahçı sözde subayların ağır fiziksel ve psikolojik işkencelerine maruz kaldı.

2013 yılında Kara Harp Okulu ile ilişiği kesildikten sonra lisans öğrenimine devam etmek için üniversite sınavlarına hazırlanarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 2018 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Orta Doğu Araştırmaları bölümünde yüksek lisans programına başladı.

“Türkiye’deki Radikal Dini Grupların Siyasi Talepleri: IŞİD ve FETÖ Vakaları Üzerine İnceleme” konusunda yüksek lisans tez çalışmalarını yürütmektedir.

Şu anda 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nde Orta Doğu Araştırmacısı olarak çalışmaktadır. İngilizce düzeyi çok iyi olmakla birlikte, Arapça ve Rusça eğitimi de almaktadır. Orta Doğu jeopolitiği, güvenlik, dış politika, radikalleşme, göç, kült örgütlerle mücadele ve Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ilgi alanına girmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR