Rifat Erman Dinçel

Rifat Erman DİNÇEL, 1962 Malatya doğumlu olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur. 
Trakya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde 2007 yılında Ekonomi Dalında Yüksek Lisansını tamamlamış, 2011 yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Yönetimi Dalında Doktora Eğitimi almıştır.

Yayımlanan Kitaplar:
Bireysel Emeklilik Sistemi ve Soru Bankası 2004 ve SPK Temel ve Türev Lisanslama Sınavlarına Hazırlık, kitaplar Detay Eğitim yazarlar grubu adına yayımlanmıştır.

Profesyonel Kariyer:
1984 yılında Etibank Kambiyo bölümünde başladı, 1986-1992 yıllarında Halk Bankası Dış İlişkiler Bölümünde çalıştı. 1992 de özel sektöre geçti, Bankekspres Hazine Bölümü, 1994 Tekstilbank Uluslararası Finans Bölümün de Müdür, 1994-1997 TB Capital Management SA Cenevre/İsviçre’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı, çalıştığı alan uluslararası piyasalarda türev (derivative) ürünlerde portföy yönetimi oldu.

1998-1999 Interbank’ın iştiraki olan İnter Yatırım- İnter Portföy’da Genel Müdür Yardımcısı, 1999-2000 Deniz Yatırım Genel Müdür Yardımcısı, 2000-2001 A Bank iştiraki Alternatif Yatırım da Genel Müdür Yardımcısı ve Alternatif Portföy Yönetim Projesinde Kurucu Genel Müdürü, 2001-2002 Oyak Portföy Genel Müdür Yardımcısı ve AXA Oyak Hayat Şirketinde Genel Müdür Danışmanı, 2002 Oyak Emeklilik Kuruluşunda Danışman olarak görev aldı.

Detay Eğitim:
2002- günümüze Detay Eğitim Kurucu Ortağı, Eğitim Danışmanı olarak çalışmakta ve kurumlara Ekonomi, Stratejik Yönetim ve Risk Yönetimi alanında danışmanlık hizmet vermektedir.

Detay Eğitim, Bankacılık sektöründe SPK sınavları hazırlık, Sigortacılık sektöründe Bireysel Emeklilik Sisteminin eğitimlerini ilk hazırlayan ve uygulayan eğitim kurumudur.

Detay Eğitim 2002’den bu güne 60 bine yakın bankacı ve sigortacıya mesleki teknik eğitimler sunmuştur.

Eğitim ve Danışmanlık:
Aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliğinde Bankacılık teknik konularında eğitmen, Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşlar birliği bünyesinde SPK Lisans Yenileme konularında eğitmen olarak görev almıştır.

Bireysel Emeklilik Şirketlerinde ve sektörde, teknik eğitimler ve gelişim eğitimleri hazırlamakta ve sunmaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi, SPK Lisanslama ve Bankacılık Teknik eğitimleri konusunda Detay Eğitim bünyesinde ve üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak eğitimler vermektedir.
Risk yönetimi, Hazine Yönetimi, Stratejik Yönetim konularında konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Danışmanlık hizmeti kapsamında, stratejik yönetim (firmaların, kendilerinden başlayarak, sektör, ülke dahilinde finansal analizleri, risk yönetimi unsurları, stratejilerinin analizi), girişimcilik, liderlik, geliştirmecilik, finansal Yönetim ve bütçe, proje yönetimi alanlarında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini içermektedir.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Sabahattin İsmail   - 14-05-2024

Kıbrıs Yeni Bir Müzakereye Zorlanıyor

Milli çıkarları savunurken 2 konu hata kaldırmaz:

Error: No articles to display