Çetin Güney

Çetin Güney 1964 Yılında Muş’un Bulanık İlçesinde doğdu. Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde maliye dalında lisans, 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans tez konusu “Demokrat Partiye Basın Muhalefeti: Akis Mecmuası Örneği” dir. 1992-1999 yılları arasında İçişleri Bakanlığı ve Buca Belediyesinde de memur olarak çalıştı.

1999-2008 arasında Ankara Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde Türkiye Uzmanı, 58. ve 59. Hükümetlerde sosyal politikalar konusunda danışmanlık yaptı. 2008 – 2011 yılları arasında Avrupa Birliği finansmanı ile yürütülen Bölgesel Kalkınma, Göç, Entegrasyon, Stratejik Planlama, Kent Ekonomileri konulu projelerde görev aldı. Halen Türkiye’nin İktisadi ve Sosyal Tarihi, Kurumlar Tarihi ve Biyografi alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Alanıyla ilgili yazdığı makale ve ansiklopedi maddeleri bulunmaktadır. 2018 yılı itibarıyla İYİ Parti Stratejik İletişim Merkezi biriminde Türk siyasi hayatı, seçmen davranışı, siyaset teorisi bağlamında siyasal partiler, yerel yönetimler, Türkiye’nin iktisadi ve sosyal sorunları hakkında raporlar hazırlamaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu   - 20-03-2023

Çanakkale Ruhu ve Sembollerin Önemi

Vatan uğruna can veren on binlerce şehidi hatırlatırcasına her ilkbahar açan “kan çiçeği” gelincikler neden Çanakkale savaşlarının değil de Büyük Britanya’nın birinci Dünya Savaşı sembolüdür?