Suinbay Suyundikov

Suinbay Suyundikov

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü
Rusya-Türkistan Araştırmaları Uzmanı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sözcüsü Dmitriy Peskov, bunun nükleer caydırıcılık alanındaki devlet politikasının temelleri belgesinde belirtildiğini vurguladı.

Rus Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı Genel Müdürü Albay General Sergei Rudskoi, ABD ve müttefiklerinin Avrupa'daki mevcut güvenlik sistemini ihlal ettiğini söyledi.

Anatoliy Antonov, Moskova'nın Amerikan planlarından ciddi olarak endişe duyduğunu söyledi.

Federasyon Konseyi'nin Savunma ve Güvenlik Komitesi başkanı Viktor Bondarev'e göre, “gökyüzünde Türk, İsrail veya İtalyan F-16'larıyla karşı karşıya geldiklerinde ABD Hava Kuvvetleri olduğunu tanımlayamaz” dedi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, mevcut izin prosedürünün daha sert bir ambargo ile devam ettiğini hatırlattı.

Daha önce, ABD'nin Varşova Büyükelçisi Georgette Mosbacher, NATO nükleer silahlarının Rusya sınırlarına olası yaklaşımını açıklamıştı.

Bu Salı günü Rusya Dışişleri Bakanı SergeyLavrov tarafından Baltık Denizi Devletleri Konseyi'nin bakanlık oturumunun ardından video formatında yapılan bir basın toplantısında duyuruldu.

Rusya'nın Tahran Büyükelçisi Levan Jagaryan, Rus tarafının Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'dan memnun olmadığı iddialarını reddetti.

Rusya Federasyonu’nun Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenziya, BM raporu doğrultusunda Rus güvenlik şirketi Wagner’in Libya’da yaklaşık 1200 civarında paralı asker bulundurmasına ilişkin, “Özel şirketlerden sorumlu değiliz, devlet tarafından desteklenmiyorlar.” dedi.

Rusya’da Kovid-19 vakaları ve ölümler artmakta, vaka sayısı 209 bin 688’e, ölenlerin sayısı 1915’e ulaşmıştı.

21. Yüzyıl Türkiye Buluşmaları

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Prof. Dr. Mehmet Alagöz   - 06-06-2020

“Sağlık Şoku”ndan “Finansal Şoka” Yolculuk (2): Türkiye

Öncelikle Türkiye ekonomisinde herkesin kabul edeceği bazı tespitleri net bir şekilde ortaya koymak gerekmektedir. Türkiye ekonomisinin makro ekonomik göstergeleri 2014 yılından beri istikrarsız bir seyir gösterdiği herkes tarafından kabul edilmektedir.