Turgut Adsız

Turgut Adsız

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü
Bilimsel Danışmanı

Türk silahlı kuvvetleri ABD silahlı kuvvetlerinden sonra Nato'da en büyük ikinci askeri güç olarak sınıflandırılıyor.

Şengal (Sincar) kazasında Peşmerge güçlerinde yönetici bugün (Çarşamba), Türk uçaklarının bir hafta içerisinde Pkk'ya ait barınaklara 3 saldırı düzenlediğini ifade etti.

Mısır, Yunanistan ve GKRY müşterek hava ve deniz eğitimini (Medusa-9) uyguluyorlar.

ABD, Almanya, İtalya ve Yunanistan'ın katılımıyla uluslararası hava tatbikatları İsrail'de başladı.

SDG elebaşısı Mazlum Abdi dün (Perşembe) düzenlediği basın toplantısında, SDG'nin Türkiye ile herhangi bir anlaşması bulunmadığını tersine ateşkesin bulunduğunu, buna rağmen Ankara tarafından desteklenen grupların saldırılarını sürdürdüklerini belirtti.

Mısır'ın Yunanistan ve GKRY ile ilişkileri büyük bir sıçramaya tanık oldu. Üç ülkenin liderleri en sonuncusu birkaç gün önce olan periyodik zirve toplantıları aynı şekilde Medusa adı altında yıllık hava ve deniz tatbikatları yapıyorlar.

ABD yönetiminde yetkili "alhurra" kanalına, SDG'nin sözde başkomutanı Mazlum Abdi'nin ABD başkan yardımcısına gönderdiği mektupta IŞİD örgütüne karşı ABD ile işbirliğini sürdüreceğini vurguladığını belirtti.

Pyd yönetiminde yetkili kaynak, dün (Salı) Türkiye ve Rusya  Cumhurbaşkanlarının yaptığı görüşmeye işaretle Rusya’ya kendilerini Soçi'de temsil etmekle görevlendirmediklerini belirterek zirveden çıkan sonucu uluslararası kanunlar ve meşruiyet çerçevesi dışında olarak nitelendirdi.

Türk-Rus anlaşmasından Suriye Kürt tarafının kaygı duyduğu bildiriliyor.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Cahit Armağan Dilek   - 13-11-2019

NATO'yu Suriye'ye Sokacaklar!

Türkiye, Barış Pınarı Harekatını başlattıktan sonra ABD ve Rusya ile mutabakatlar imzaladı. Ama PKK/YPG'nin saldırıları durmuyor.