Dr. Tuğçe Varol

Dr. Tuğçe Varol lisans ve doktora derecesini Yeditepe Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamış olup Yüksek Lisans derecesini ise Kadir Has Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve Küreselleşme bölümünde tamamlamıştır.

2007 yılından itibaren doktora tez çalışması olan “Rus Dış Enerji Politikasının Analizi” olan çalışması nedeni ile enerji politikaları alanında akademik makaleler, tebliğler ve sunumlar hazırlamaktadır.

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nde Amerika Araştırmaları Merkezi Başkanlığı yapmaktadır.

2012-2013 tarihleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde Yrd. Doç. olarak görev yapmış ardından 2013-2014 tarihlerinde TÜBİTAK 2219 burs desteği sayesinde Moskova Üniversitesi Küresel Süreçler Fakültesinde doktora sonrası çalışmalarda bulunmuştur. 2014-2016 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde Yrd. Doç. olarak görev yapmıştır. Halen San Diego State University'de ikinci Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı yapan Varol'un ABD'de yayınlanmış 'Energy Policies of Turkey During Erdogan Era: Facts and Lies' adlı kitabı bulunmaktadır. 

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR