İsrail ve BAE adına yapılan ortak açıklamada, Trump; İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve BAE Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın bir telefon görüşmesi yaptığı belirtilerek, "İsrail ve BAE arasındaki ilişkilerin tamamen normalleşmesi için anlaşmaya varıldı" ifadesi kullanıldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, imzaladığı olağanüstü kararnameyle Rusya Dışişleri Bakanlığı Orta Doğu ve Kuzey Afrika Dairesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Nikolayeviç Rudakov’u Lübnan Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi ve Tam Yetkili Temsilcisi olarak atadı.

Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği bölgelerden göç ettirdiği vatandaşların mal varlıklarına da el koyma başladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Libya konusunda Rus-Türk kurumlar arası istişarelerin bir sonraki turu Ağustos veya Eylül'de Moskova'da yapılacağını açıkladı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, “Batı’nın uluslararası ilişkilerdeki tekeli azalıyor” dedi ve “Batı sonrası dünya yeniden şekilleniyor” ifadesini kullandı.

Lübnan Başbakanı Hassan Diab liderliğindeki hükümet istifa etti. Tüm bakanlar görevlerini bıraktı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hükümetle gerçekleştirdiği toplantıda, Rusya’nın dünyanın ilk koronavirüs aşısını tescil ettirdiğini söyledi.

Haberler, Türk ordusunun doğu Akdeniz bölgesinin tanık olduğu gerginliklerin artması ortamında S-400 uzun menzilli hava savunma füze sistemlerini konuşlandırdığını ve etkin hale getirdiğini ifade ettiler.

Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Ofisi, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Rus menşeli askeri şirketi Wagner'e bağlı 33 paralı askerin yakalanması meselesini görüştü.

Çin, ABD’nin İran’a uygulanan silah ambargosunun süresinin uzatılması için gösterdiği diplomasiye karşı çıktı.

Belarus haber ajansı BelTA’nın yaptığı habere göre, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandır Lukaşenko,  9 Ağustos mitingleri sırasında protestocuların Polonya, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti'nden gelen telefon konuşmalarıyla kontrol edildiğini söyledi.

21. Yüzyıl Türkiye Buluşmaları

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR