Rusya, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşmasının (INF) sonlandırılmasından sonra Yeni START-3 anlaşmasının da yenilenmeme ihtimaline karşı balistik saldırılara karşı füze savunma sistemleri görüntüleri paylaşıyor.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Berde şehrine düzenlediği saldırıya tepki gösterdi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Belarus Savunma Bakanı Viktor Hrenin'in video konferans yoluyla yapılacak görüşmede, “Batı-2021” ortak stratejik tatbikata hazırlıkları ele alacakları açıklandı.

Karabağ savaşının yeniden başlamasıyla İran'ın Ermenistan'a lojistik ve istihbarat desteği yeniden gündeme geldi.

Türkiye Avrupa’ya yasadışı göçü %70 oranında azalttı

İsrail yönetiminin, Washington'dan sadece ABD'nin kullandığı F-22 Raptor tipi savaş uçağını satın almak için girişimlerde bulunduğu duyuruldu.

Ermenistan'ın, Dağlık Karabağ'a Suriye ve Irak'tan getirdiği PKK'lı teröristlere, Azerbaycan askeri üniforması giydirdiği öğrenildi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov Milli Savunma dergisine verdiği demeçte, Asıl amacımız Azerbaycan topraklarını işgalden kurtarmak ve ülkemizin toprak bütünlüğünü yeniden tesis etmektir, ifadelerini kullandı.

Kazakistan'ın ve tüm Türk dünyasının yaşayan efsanevi şairi,dünyaca tanınan bilim ve düşünce adamı, halk tarafından tanınmış siyasi figür, diplomat, yazar Olcas Suleymenov, Azerbaycan medyasına konuştu.

Rusya, geçtiğimiz birkaç gün içinde sakin askeri ve diğeri Suriye'nin kuzeyinde sivil bölgeleri tekrarlanan hava bombardımanı yoluyla hedef alarak Suriye dosyasında Türk stratejik ortağına mesajlar yöneltti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da insani amaçlı geçici ateşkesin yürürlüğe girmesinin hemen ardından Ermenistan'ın ateşkesi üçüncü kez ihlalinden sonra ulusa seslendi.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu   - 30-10-2020

Savaşın Mağlubu, Barışın Galibi Olmak

Libya’da ilan edilen çok taraflı ve kapsamlı ateşkes önemli. Sonunda kalıcı bir uzlaşmaya ulaşıldıysa, bu dış aktörlerin bastırması kadar, Tobruk yönetiminin daha fazla toprak kazanmak yerine ateşkesin ve nihai barışın Libya için yararlı olacağına ikna olmasının sonucu. Bu nedenle yazının başlığı be...