ABD yönetimi, eski Başkan Donald Trump döneminde Filistinliler’e yönelik askıya alınan yardımları tekrar başlatacağını açıkladı.

Atina merkezli Yunanistan basın yayın organlarında 7 Nisan 2021 günü paylaşılan haberlerde, Yunanistan-ABD-İsrail arasında müşterek bir hava tatbikatının icra edileceği duyuruldu.

İran Devrim Muhafızları ordusuna yakın haber organları tarafından haberlerde, Kızıldeniz’de demirli bunan İran’a ait ticari bir gemide patlama meydana geldiği belirtilerek, patlama sonucunda gemide önemli bir hasarın oluşmadığı ve konunun araştırıldığı bilgisi verildi.

Merkezi Londra’da bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi saha kaynaklarında dayandırdığı haberinde, İran’a ait olan ve aralarında kısa menzilli füzeler ile çeşitli tipte silahların bulunduğu dört adet  kamyonun Suriye’nin Deyr Az Zor kenti yakınlarında bulunan Ebu Kemal sınır kapısı üzerinden bölgeye giriş yaptığını belirtti.

İsrail başta İran olmak üzere bölgede meydana gelen gelişmelere paralel olarak askeri imkan ve kabiliyetlerini geliştirmeye devam etmektedir.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynak Fırat'ın doğusunda ABD projesinin ayrıntılarını açığa çıkardı.

Doğu Rakka kırsalında rejimin kontrolüne tabi Fatımiler Tugayı milisleri karargahlarından birisine Pazar günü İran Devrim milislerinin verdiği yakın ve orta menzilli füze fırlatma rampaları ulaştı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan İran nükleer anlaşmasının görüşüleceği toplantı bugün başlayacak.

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in iki hafta önce yapılan seçimlerin ardından koalisyon hükümetini kurmakla görevlendireceği kişiyi belirlemek üzere parti temsilcileriyle yaptığı görüşmelerde hiç bir isim, hükümeti kurmak için gerekli olan milletvekili desteğine ulaşamadı.

Konu hakkında bilgi sahibi Suriyeli kaynaklar bugün (Pazartesi), Suriye rejim güçleri ve terör örgütü PYD'nin denetimi altındaki Özerk yönetim arasında son zamanlarda yapılan ve  iki tarafın kontrolü altında ki bölgeler arasında geçiş noktalarının yeniden açılmasını içeren yeni bir anlaşmayı açığa çıkardılar.

Haseke'de yerel kaynak, başlıca silah altına alma bürolarının Kamışlı havaalanı, Haseke, Kamışlı kentleri ve vilayet kırsalında rejim güçlerine ait garnizonlar ve kışlaların bir çoğunda yoğunlaştığını belirtti.

ÜYE GİRİŞİ

Şifremi unuttum
  1. SON MAKALELER
  2. ÇOK OKUNANLAR

Prof.Dr. Alaeddin Yalçınkaya   - 08-04-2021

Tek Çin, Tek Rusya, Tek Sırbistan…?

Dışişleri Bakanımız, Çin Dışişleri Bakanı'na Türkiye'nin tek Çin ilkesine bağlı kaldığını söylemiştir. Tek Çin ilkesinin anlamını ve kapsamını benzer örnekler üzerinden kurcalayalım: Mesela,